מומנטום TOP

ההנחה העומדת בבסיס חטיבת מומנטום TOP, תכנית המרכזת בתוכה תכנים עבור הנהלות בכירות ומנכ"לים היא, שרק מי שהלכו בנעליו של מנכ"ל או מנהל בכיר יכולים לדעת בדיוק עם אילו אתגרים הוא מתמודד מידי יום. משום כך, את התכנים והתהליכים המועברים במסגרת זו מנחים מי שהיו או הינם מנכ"לים מצליחים בחברות המובילות בשוק. שיטת הדרכה חדשנית זו היא שילוב מנצח של ניסיון אישי רב ביחד עם מתודולוגיה ברורה ושיטתית.

התכנים של מומנטום TOP מבוססים על הקורסים והסדנאות המובילים בעולם בתחום הניהול, האפקטיביות האישית והמנהיגות. מלבד התרומה האישית למנכ"ל מעודדת התכנית גם תהליכי אסטרטגיה וצמיחה ארגונית של חברות כפועל יוצא של ליווי בכירים ומנכ"לים.

מהם יתרונותיה הבולטים של שיטת עבודה זו?
מומנטום TOP הפכה להיות הצלחה גדולה בשוק ותוצאות פעילויותיה עם מנכ"לים והנהלות בכירות הציגו רמת אפקטיביות מעל זו המוכרת והידועה בשוק עד כה. התוצאות בארגונים שעבדנו איתם בשיטה זו התפרשו על פני תחומים רבים וכללו:

  • גדילה בהכנסות הארגון, זינוק בצמיחה ועמידה ביעדים
  • שיפור ביצועים מהותי
  • עצירת הידרדרות ותקיעות וחזרה למתווה צמיחה
  • שיפור מהותי בתרבות ובצמיחה הארגונית
  • בניית ארגונים ממוקדי ביצועים ומטרות
  • שיפור בעבודת צוות בהנהלה
  • יישום מוצלח של שינויים באסטרטגיה ארגונית
  • יישור קו ברמות הארגוניות השונות מול האסטרטגיה הארגונית

המנכ"לים המדריכים במומנטום TOP:
הצוות בחטיבת העילית שלנו מורכב כאמור ממנכ"לים בכירים בעבר ובהווה, בעלי כישורי הדרכה והנחיה:
אביעד גוז – יו"ר קבוצת מומנטום, מרצה בכיר, חונך ומדריך במספר רב של חברות בארץ ובעולם מזה 25 שנים. כתב 10 ספרים בנושאי האפקטיביות הארגונית, והמודל לאפקטיביות אישית אותו פיתח מופעל בהצלחה רבה ב- 30 מדינות ברחבי העולם, ביניהן ארה"ב, אנגליה, גרמניה, צרפת, שוויץ, בלגיה, אוסטרליה וסינגפור.

רוני ראטנר – מנכ"לית קבוצת מומנטום ומנהלת תחום הכשרת החונכים. מדריכה, מרצה ומלווה מנהלים בכירים מזה 12 שנה. אחראית מטעם חברת ™.N.E.W.S השוויצרית על ההכשרה והאיכות של כ-400 חונכים ברחבי העולם. משמשת גם כראש תחום חניכה בקבוצת מומנטום, מובילה את קורסי הכשרת החונכים הארגוניים והאישיים ומלווה פרוייקטים ארוכי טווח בארגונים המובילים במשק הישראלי.

מארק גזית – מנכ"ל, נשיא וחבר דירקטוריון בחברות מובילות בשוק הגלובלי בתחומי האינטרנט, הטכנולוגיות הסייבר, הטלקום ושירותים טכנולוגיים שונים כגון NICE systems, CIGATE, ASIA, SkyVision דלתא 3 ועוד. משמש כיום כמנכ"ל חברת ThetaRay.

עומרי רבינא – מנכ"ל לשעבר של חברת Avrot industries.ltd . שימש ב-30 השנים האחרונות בתפקידים בכירים בחברות מובילות בתחום התעשייה כגון ניהול הבטחת איכות, ניהול טכני ומו"פ. ב- 15 השנים האחרונות משמש כמנהל בכיר ומנכ"ל בחברות גדולות. עומרי הוא מומחה לייעוץ עסקי ופיתוח אסטרטגיה, בעל הסמכה מהטכניון בהנדסה כימית ובוגר מנהל עסקים מאת המרכז הישראלי לניהול.

ד"ר צביקה בן-פורת – יזם מנוסה, המתמחה בהקמת והובלת חברות פרטיות ,ציבוריות וסטארט-אפים טכנולוגיים.
במסגרת הקריירה המקצועית שלו כיהן צביקה כמנכ"ל (2005-2010) החממה הציבורית מעיין ונצ'רס הנסחרת בבורסת ת"א כאשר תחת ניהולו הפכה מעיין מחממה טכנולוגית יחידה, בבעלות פרטית, לחממה הראשונה שביצעה הנפקה בבורסת ת"א. לאחר ההנפקה, רכשה מעיין שתי חממות נוספות והפכה לגוף ההשקעות בשלבים המוקדמים (Early Stage) המוביל בישראל. בן-פורת הנו אחד המייסדים וכיהן בעבר כסמנכ"ל הטכנולוגיות של נס טכנולוגיות (עד דצמבר 2004). צביקה היה חלק מהצוות שהביא את NESS להנפקה בנאסד"ק.
לצביקה היכרות מעמיקה עם שוק ההון וכן קשרים נרחבים עם משקיעים וגופים מובילים בעולם. כיום, בן פורת משמש כדירקטור בחברות רבות וכשותף ומנכ"ל חברת ירושלים השקעות בטכנולוגיה (JTI) .

עמוס באר – מנכ"ל של חברה קמעונאית בתחום האנרגיה, יו"ר ושותף במפעל יצרני ומנטור מנוסה. ב-30 שנות קריירה עמוס עבד בתפקידי ניהול שונים במגוון עסקים וענפים בארץ ובחו"ל, כולל חברות ידועות כמו ברינקס, קבוצת מפעלי נייר חדרה וקבוצת פז. ב-5 השנים האחרונות הוא משמש כמנטור ליזמים ומנכ"לים.
עמוס הוא בעל תואר BA בכלכלה מאוניברסיטת חיפה ותואר MBA (התמחות בשיווק) מאוניברסיטת תל אביב.

מהם התכנים המועברים במסגרת זו?
N.E.W.S. Executive Coaching – ליווי מנהלים מבית מומנטום המיועד למנכ"לים וסמנכ"לים שרוצים לנווט את עצמם ואת הארגון שלהם ממצבים שונים של תקיעות. תהליך ההעצמה אשר במסגרתו תלמד לשלוט בכלים לניהול עצמי אפקטיבי וממוקד תוצאות האורך שלושה חודשים.

N.E.W.S. Organizational Navigation – תהליך ניווט ארגוני להנהלה הבכירה אשר ביכולתו "ליישר קו" עם כל ההנהלה, לנווט במשותף את הארגון כולו בשוק שלו, לחלץ חברות מתקיעות וממבוי סתום. זאת על ידי בניית תכנית ארגונית לעמידה ביעדים קריטיים אשר תחזק את הצוות הבכיר, תגדיר מחדש את האסטרטגיה העסקית של החברה, ותעזור להנהלה לנווט את העובדים אל עבר היעדים והמטרות שבדרך.

מודל ה- ™.N.E.W.S שעליו מבוססים תכנים אלו הוא המודל היחיד בתחום האפקטיביות האישית שנוצר בישראל. הוא משמש לחניכה אסטרטגית של מעצבים בקנדה, מנכ"לים של חברות ענק בצרפת, פרופסורים לרפואה באנגליה, מנהלי חברות תרופות בשוויץ, מנהלי גלריות בארה"ב ומאות מנהלים בחברות הייטק ותעשייה בישראל. המודל הוא מתודולוגי ושיטתי.

מנהיגות עסקית מבית פרנקלין קובי – הסדנה למנהיגות עסקית מבית Franklin Covey, חברת ההדרכה הגדולה בעולם בתחומי המנהיגות, היא סדנת פיתוח מנהלים מתקדמת, המובילה מנהלים בדרגים בכירים משלב הניהול אל שלב המנהיגות – תוך התמקדות בראיה עסקית אסטרטגית.

Four Disciplines of Execution – סדנת ארבעת נתיבי הביצוע, מבית היוצר של מרכז ההדרכה המוביל בעולם, Franklin Covey עוסקת בלמידה ויישום של חוקי ההוצאה לפועל של אסטרטגיות ומטרות, אשר יהפכו את הארגון שלכם לאפקטיבי ורווחי יותר. התכנית מיושמת בהצלחה רבה בארגונים וחברות בארץ ובעולם, והובילה ארגונים רבים מיעדים לתוצאות – עם הוכחות חותכות בשטח. בשנת 2012 אף יצאה כספר שהפך מיד לרב מכר וזכה לשבחי הביקורת של מנהיגים עסקיים רבים מסביב לגלובוס.

אם גם אתה מעוניין לשפר את הניהול העצמי שלך ולהפוך למנהל ומנהיג טוב ומצליח יותר צור איתנו קשר עוד היום. הצוות המיומן של חטיבת מומנטום TOP יעזור לך לעזור לעצמך ולהגשים את כל המטרות האישיות והארגוניות שהצבת לעצמך לאורך הדרך.