קורס 'מאסטר קלאס', בהנחייתו של אביעד גוז, נחשב לאחד הקורסים המבטיחים כיום בכל הנוגע להדרכה ארגונית. תפסנו את אביעד לשיחה קצרה על הקורס

"התכנים שיועברו בקורס הם תוצאה של הדרכה יומיומית בסטנדרטים הכי גבוהים, בחברות המובילות בעולם"

קורס 'מאסטר קלאס', בהנחייתו של אביעד גוז, נחשב לאחד הקורסים המבטיחים כיום בכל הנוגע להדרכה ארגונית. תפסנו את אביעד, אחד מטובי אנשי המקצוע בעולם בתחום זה, לשיחה קצרה על הקורס שאוטוטו יוצא לדרך.

על פי כל הסימנים, קורס המאסטר קלאס הולך להיות הדבר הגדול הבא בעולם ההדרכה הארגונית.
הקורס יספק למשתתפים בו את ארגז הכלים המעודכן והאיכותי ביותר בתחום, ומתוכנן להפוך אותם ממדריכים טובים – למדריכים הטובים ביותר.

את הקורס מעביר אביעד גוז, ותכניו מתבססים על 30 שנות הניסיון שלו בפיתוח מדריכים ומנחים מכל העולם – 30 שנים שבהן שיתף בידע העצום שברשותו אנשי מקצוע מכ-50 מדינות בכל רחבי העולם.

כעת הוא מתפנה לספר ולהסביר על הקורס הייחודי הזה.

מה הם התכנים שאתה מתעתד להעביר לאורך הקורס?

"תכני הקורס יגעו בשלל תחומים: אפיון צרכים, הגדרה ופיתוח תכניות לפי אותם צרכים, הכנה והיערכות לקראת הדרכה ספציפית, היכרות עם מתודולוגיות שונות בהדרכה, ניהול מצב נפשי, הדרכה לפי יעדים ועוד.

בהמשך אתמקד בשלוש רמות חשובות של הדרכה: הלוגיקה של ההדרכה, סגנון ההדרכה והאינטראקציות עם קהל. אנחנו נדבר על מודל ההדרכה השלם שיסביר מה צריך לכלול כל פרק בהדרכה, כך שהאדם שמעביר אותה יוכל לגעת בכל המשתתפים; נטפל באוסף שלם של דברים הקשורים לסגנון ההדרכה, כמו שפת גוף, קול, פוזיציה וטריטוריה; נעסוק בהפעלת קהל ברמות שונות, בטיפול בהתנגדויות ובמפריעים, בניתוח טיפוסי משתתפים שונים וכו'. נתמודד עם מצבים שבהם אנשים בקהל עוברים לסלולאר ודומיו תוך כדי ההרצאה, עם מצבים שבהם הקהל לוקח שליטה ומפעיל את המדריך ועוד.

במהלך הקורס ניתן דגש רב על סגנון הדרכה שמדבר אל האנשים ושומר אותם 'בעיניינים' לאורך זמן, גם כשעקומות הקשב שלהם צונחות במהירות. בסיום הקורס נעבוד על סיכום הדרכה, על פולואפ להדרכה ועל יישום של הדרכות במציאות. יהיו גם, כמובן, הרבה מאוד תרגולים אישיים, פרויקטים אישיים, פידבקים אישיים וטיפים אישיים.

זה קורס שמביא עמו תכנים שנחשבים למובילים בעולם, כשהמטרה היא לשדרג את כל מי שעוסק במקצוע הזה ולהעלות אותו לרמה המקצועית הבאה שלו".

מה לדעתך יקבל כל משתתף ברמה האישית?

"כל משתתף יצא מהקורס כשבידיו יכולת מקצועית גבוהה הרבה יותר, כשהוא מחזיק בביטחון רב וכשהוא שולט יותר במתודולוגיית ההדרכה הארגונית. כל אחד יצא מכאן עם טיפים אישיים הנוגעים לשיפור הסגנון והביצוע שלו, ולשיפור כללי של רמת ההדרכה. כולם יוכלו, בתום הקורס, לתרום ולהפיק הרבה יותר מעצמם, כך שגם הארגונים ייהנו מזה כמובן".

מהי המשמעות, מבחינתך, של עבודה במאסטר קלאס?

"מתודת המאסטר קלאס תיושם בחלקים ספציפיים של הקורס. בחרתי להעביר אותם דווקא בסגנון הזה, משום לדעתי רק כאשר אנשים מבצעים הדרכות ומתרגלים דברים בנוכחותו של מאסטר, המומחה לתחום, הם יכולים להתפתח בצורה אמיתית ואינטנסיבית. אותם אנשים גם זוכים, כמובן, להדגמות ברמה מאוד גבוהה מהמאסטר עצמו, וזהו גם כן חלק מהותי מהעניין".

היית ממליץ גם למי שלא עוסק בהדרכה יומיומית – מנכ"לים למשל – להירשם לקורס?

"אני חושב שהקורס מתאים, בעדיפות ראשונה, לאנשים שההדרכה היא המקצוע שלהם, בין אם הם מדריכים מתוך הארגון ובין אם הם באים מחוץ לארגון. העדיפות השנייה, שגם היא חשובה מאוד לדעתי, היא למנהלים שיש בתפקידם אלמנט כלשהו של הדרכה, ולו רק פעם שבוע, בנושא מסוים. בעדיפות שלישית נמצאים מנהלים ומנהלים בכירים שהיו רוצים לעסוק בתחום וטרם עסקו בו עד היום".

מה מייחד את הקורס הזה, לדעתך?

"זה קורס מאוד אמיתי, מאוד פרקטי, מאוד 'hands-on'. הייחודיות שבו נובעת גם מהידע שנצבר על ידי בהדרכה יומיומית בחברות המובילות בעולם, שמציבות את הסטנדרטים הכי גבוהים: מייקרוסופט, Pfizer, גוגל ואחרות. על מנת להדריך בחברות כאלו, אתה צריך להיות כל הזמן בטופ של הטופ של עצמך ושל התעשייה, וזה הבנצ'מארק שלפיו אנחנו נעבוד לאורך קורס המאסטר קלאס.

חשוב לי לציין שקבוצת מומנטום היא חברת הדרכה ותיקה מאוד בארץ ובעולם, כך שאנחנו עוסקים עשרות שנים בפיתוח מדריכים, מרצים ומנחים, במטרה 'לשדרג' אותם לרמה של כוכבים. כל הידע והניסיון הזה, שנצבר לאורך השנים, ייושם במלואו בקורס".

 

מעוניינים?

אנחנו יוצאים לדרך כבר באמצע פברואר 2016.

מהרו להירשם עוד היום ולהבטיח את מקומכם

בקורס MASTER CLASS -

קורס המאסטרים של עולם ההדרכה הישראלי