מהו מקצוע ההדרכה הארגונית, ועד כמה הוא חשוב וחיוני לשוק העבודה – אביעד גוז על הדרכה בארגונים

"בתחומים החדשניים ביותר כיום, מי שלא לומד, מתעדכן ומתפתח – הופך להיות כמעט חסר משמעות"

מהו מקצוע ההדרכה הארגונית, ועד כמה הוא חשוב וחיוני לשוק העבודה?
לקראת פתיחת קורס ה-'מאסטר קלאס' בהנחייתו, מדבר אביעד גוז על הדרכה בארגונים – התחום שבו הוא נחשב כיום לאחד מאנשי המקצוע הטובים בעולם.

אם גם לכם נדמה שהמושג הדרכה ארגונית נשמע באחרונה יותר ויותר בשוק העבודה של היום, אינכם טועים. ככל שחולף הזמן, מבינים רבים את חשיבותו של המקצוע הזה, ואת חשיבותה של הדרכה ארגונית נכונה.
כעת, לקראת פתיחתו של קורס המאסטר קלאס בהדרכה ארגונית, התפנה מנחה הקורס אביעד גוז לשוחח על התחום ולהסביר מדוע הוא חשוב כל כך כיום.

גוז, בעל ניסיון של 30 שנים בתחום ומי שנחשב כיום לאוטוריטה בכל רחבי העולם, טוען שהכול נובע מהקצב שבו אנו חיים ומהמהירות שבה משתנים דברים בשוק העבודה המודרני. "ברור מאוד שבמציאות של היום, עם השינויים התכופים, ההתחדשות הבלתי פוסקת ורמת הדרישות המוצבת בפני כל עובד, אנשים צריכים לעבור הכשרות באופן די קבוע – בוודאי כשהם מתמנים לתפקידים שלא עשו קודם לכן. ארגונים מסוימים זקוקים להדרכה ארגונית באופן שוטף, לדוגמה: ארגונים וגופים שעברו שינויים רבים, ארגונים מטריציוניים, ארגונים המורכבים מצוותים רב-לאומיים וכדומה. הבעיה היא שהם לא תמיד ערוכים לזה כראוי.

לצד אלה חשוב לזכור גם את שלל השינויים הטכנולוגיים שמתרחשים סביבנו: מדובר בכמות עצומה של שינויים, והאנשים, כידוע, זזים הרבה יותר לאט מהטכנולוגיה. לכן ישנו צורך מתמיד בעדכון ובקידום של אנשים, דרך אותן הדרכות".

כיצד מתבצעת הדרכה בארגונים?

"הדרכה ארגונית יכולה להתבצע על ידי מדריכים ומנחים מתוך הארגונים. זה יכול להיות צוות שלם, שנקרא Learning & Development
ועוסק אך ורק בהדרכה בתוך הארגון; אלה יכולים להיות גם מנהלים שונים שלוקחים על עצמם תפקיד של מדריכים בנושאים כאלה ואחרים.

הצד השני של התחום הוא הדרכה בארגונים על ידי מנחים ומדריכים מבחוץ – שלא מתוך הארגון. יש כאלו שעובדים דרך חברות הדרכה, ואחרים שעובדים לבד, כפרילאנסרים.
בארץ התפתח שוק גדול מאוד של מדריכים ומנחים חוץ-ארגוניים".

אילו סוגים של הדרכות ארגוניות קיימים היום?

"הנושא נחלק לכמה תחומים – הדרכה מקצועית, שניתנת בדרך כלל גם על ידי המנהלים עצמם; הדרכת מיומנויות קשות, אשר כוללות מיומנויות מחשוב ואחרות; ועולם שלם של הדרכות רכות – פיתוח מנהלים, פיתוח מנהיגות, תקשורת, ארועי הפעלה ועוד".

 

איך הדרכה ארגונית טובה יכולה להשפיע על התנהלות הארגון כולו?

"בשלב מסוים בחיי הארגון – אלא אם מדובר בסטארטאפ שנמצא בריצה ראשונית מאוד מהירה – מתעורר צורך לפתח את היכולות ואת הכישורים של העובדים הקיימים. זהו תפקידה של ההדרכה הארגונית, והיא מסייעת להשגת שלל מטרות: עמידה ביעדים, יצירת סביבה אפקטיביות ברמה האישית והבין-אישית, יצירת דרג ניהולי מתפקד וראוי, הכשרת מנהיגים לעתיד ועוד.

חברות רב-לאומיות אף מנהלות לכל אדם תכנית שנתית מתאימה, מה שנקרא PDP – Personal Development Plan, שבה מפורטים כל התחומים שיצטרך ללמוד ולהתפתח בהם באותה שנה.
אני חושב שבתחומים החדשניים יותר, בודאי בארגונים טכנולוגיים, מי שלא מקפיד ללמוד, להתעדכן ולהתפתח במשך שנה – יהיה בסופה עובד חסר משמעות כמעט".

 

מה הם הטרנדים ושיטות ההדרכה החדשות ביותר בתחום?

"ישנן כמה מגמות: בתחום ה-E-Learning, שנחשב עד לא מזמן לפופולארי מאוד, מורגשת ירידה גדולה, משום שאנשים נוכחו לדעת לאט לאט כי נושאים מסוימים אינם ניתנים ללימוד  בדרך זו. את מקומו מחליף ה'Blended learning', שמשלב בין לימוד עצמאי ללימוד בכיתה, מול מדריך או מנחה. בהקשר זה ישנה גם שיטה שנקראת '10-20-70', כלומר 10% לימודים בכיתה, 20% לימוד בצורה התנסותית ו-70% למידה עצמאית.
ישנן שיטות שנקראות on-the-job training ו-on-the-job coaching, במסגרתן מתמקדים ומשפרים את הדברים שהאדם מבצע, תוך כדי עבודה; ישנו שימוש הולך וגובר ב-Web ובאפליקציות למטרות הדרכה; ישנה מגמה של משחוּק, 'גיימינג' – הדרכות שמפעילות את הנוכחים ובנויות כמשחק. אלו השיטות החדשניות ביותר, בגדול".

 

בקרב העוסקים בהדרכה ארגונית, למי תמליץ להגיע לקורס ה'מאסטר קלאס'?

"מבחינתי, קהל היעד של הקורס הוא כלל האנשים שעוסקים בהדרכה ארגונית – גם מדריכים מתוך ארגונים וגם מדריכים חוץ-ארגוניים".

 

מעוניינים?

אנחנו יוצאים לדרך כבר באמצע פברואר 2016.

מהרו להירשם עוד היום ולהבטיח את מקומכם

בקורס MASTER CLASS -

קורס המאסטרים של עולם ההדרכה הישראלי